بسم الله الرحمن الرحیم
اینجا حوالی نیمه های اردیبهشت است.
راه که میروم، گله به گله آبشار طلایی ها محسورم می‌کند یا بوی اقاقیا و یاس مستم. می ایستم و چند نفس عمیق میکشم تا منشا بو را پیدا کنم.. گاهی موفق میشوم و درختهاشان چشم نوازی میکند گاهی هم قایم شده اند جایی و فقط بویشان می آید.

بوی های خوبی می‌آید. نمی‌خواهم بگویم بوهای دیگری نیست و نمی‌خواهم غیر واقعی بنویسم. مثلا همین دیروز که عطر یاس ب مشامم خورد، ایستادم و نفسی عمیق کشیدم بوی یاس اول کار بود بعد بوی تند زباله های گندیده آمد بعد هم دود و آلودگی شدید ناشی از ماشین ها.. دقت نکرده بودم که کنار سطل زباله ایستاده ام و درست لب خیابان پرتردد و شلوغ..
آدم باید حواسش باشد کجا می ایستد و کجا نفس عمیق می‌کشد..

بوهای خوبی می آید. یکی از آنهایی که در طول سال نماز نمی‌خواند علی رغم تمسخر اطرافیان نزدیک، و داشتن کم خونی شدید وطبیعتا بی‌حالی بیش از حد در طول روز می‌خواهد روزه بگیرد. ناخن های کاشته شده اش را ریمو کرده و با هم مرور میکنیم  چه بخوریم تا کمتر تشنه و گرسنه  شویم؟

دیگری این ماه را برای نماز و روزه مقید شده.

یکی قصد دارد کمتر فیلم ببیند و دیگری می‌خواهد بیشتر قرآن بخواند و تفکر کند.

فرصتی شده تا هر کسی کمی مکث کند، ببیند کجای کار است؟ چه راهی آمده و چه راهی باید برود..
فرصتی پیش آمده تا حلالیت بطلبیم و حواسمان ب آنهایی باشد که ممکن است در طول سال، ماه ها و روزهای زیادی گشنگی و تشنگی های این روزهایمان را تجربه کنند.
جدای از اینها، من، به عنوان یک انسان، که لحظه به لحظه محتاج نظر لطف خدایم، چقدر برای حرفش احترام قائلم؟ چقدر حاضرم بخاطر او پا روی دلم بگذارم و سختی بکشم؟ او که هر بار و در هر موقعیتی خواندمش جوابم داد، مرا خوانده بر سر خوان کَرَمَش. منتها با تمرین چشم پوشی از ظواهر.. امساکِ چندساعته حداقل از خوردن و آشامیدن و در عوض باز کردن دربهای معنوی اش به رویم.. تمرینِ دیدنِِ چیزهایی که چشم عقل و دل بیشتر نیاز دارد تا چشم سر.
.
خلاصه اینها بوهای خوبی است هر چند آدم باید دقت کند کجا ایستاده است و بوهای بد همه جا ممکن است بیاید..

اینجا حوالی نیمه های اردیبهشت است، بوهای خوبی می آید.. نمی‌خواهم بگویم همه بوها مطلوبند اما من این ماه و این فصل و این روزها را بسیار دوست میدارم..

ماه خوب مهمانی خدا در اردیبهشت..
تمرینی برای بهتر بودن در ماهی مانند بهشت..
لااقل در یک ماه از کل سال.. نوشته شده در چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 01:04 | آخرین ویرایش در چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 01:36