به نام نازنین خدای رحمان و رحیمم

سلام. امروز یکی از بچه ها یه پیشنهاد خوب بمن داد.. گفت بیا برای اینکه بیشتر یاد امام باشیم، یه گروه بزنیم و کسانی رو که فکر میکنیم پایه ان اد کنیم. هدف؟ برای ظهور امام و نزدیکتر شدن به ایشون، گناهمون رو کم کم ترک کنیم (من مینویسم گناه، شما بخونید هر کار بد یا اشتباه). یا روی عادات ناپسند اخلاقیمون دونه به دونه کار کنیم و آخر شب تجربیات یا مواردی رو که در طول روز یاد گرفتیم با هم به اشتراک بذاریم.

 به این نتیجه رسیدیم که گروه جواب نمیده و قرار شد دوتایی با هم این کار رو ادامه بدیم. راستش اولش اضافه کردن یک قید دیگه بین شلوغ پلوغی این روزهام سخت بود اما چون مربوط به امام بود پذیرفتم و این به ذهنم رسید که کلا تو هر کاری که مربوط به آقا میشه، "نه" نیار (این تعهد ذهنی رو دارم با نوشتن به بند میکشم.. :) )

جالبیش اینجاست که وقتی از خودشون میخوای تصفیه و تزکیه ت کنن، این ناخالصی ها و آلودگی های رویحت رو برات Boldمیکنن و خودت میبینی که عه... من این اشکالو داشتم.. اصلا هم بهش توجه نداشتم.. و با کمک خودشون کم کم رفعش میکنی..

از این کاغذ چسبونکی رنگیا (sticky notes ) چسبوندم به دیوار میز کارم، اشکالاتی رو که بنظرم میرسه توش یادداشت میکنم که جلوی چشمم باشه...

اینم میدونم که اگر بخوای برای امام به نیت ظهور و فرج و قیامشون کاری رو انجام بدی، شیطان با تمام وجودش مانعت میشه(اگر نفس و "من" و .. در میون باشه کاری نداره اما با هرگونه وصل شدن ماها به تنها راه نجات به شدت مخالفت و مبارزه میکنه). طوری اذیت میکنه که ممکنه بگی بابا نخواستم. میخوام مثل اون روز تا حالام باشم. عادی. نه یک یار... و صد البته در معرض امتحان قرار خواهیم گرفت و زمینه هاش مهیا میشه که مشخص بشه تا چه حد عزم دیار دوست داریم؟.. اما

اما

همه سختی ها مال وقتیه که ماها وصل نشده باشیم به اون منبع بیکران و پشتوانه ی محکم.. توکل که کردیم، "ان کید الشیطان کان ضعیفا" میشه..(قطعا مکر و کید شیطان ضیعفه..).

خلاصه نترسیم.. خودشون کمک میکنن.

بقول امام مهدی روحی فداه: " اگر خواستار رشد باشی رشد میکنی ، و اگر طلب كنی می یابی ."[1]

ماها فقط باید بخوایم..

تو هم اگر همره راهی، بسم الله.

یا علی..

 

 

[1] ان استرشدت أرشدت ، و ان طلبت وجدت؛

بحارالأنوار ، ج 51 ، ص 339

 

 برچسب ها : امام زمان (عج) , 

نوشته شده در جمعه 3 شهریور 1396 ساعت 22:37 | آخرین ویرایش در سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 17:00