پناهیان: نماز عید فطر در مصلی پشت سر نائب امام زمان(عج) را از دست ندهید. نتیجۀ همه ماه رمضان را در این نماز به دست خواهید آورد. نماز عید فطر در مصلای تهران در اوج شکوه معنوی است، چون مظهر اقتدار حکومت مقدمه‌ساز ظهور است. وقتی خدا سعادت امتی را بخواهد، دعای آنها را، وقتی پشت سر رهبرشان هستند، بهتر اجابت میکند. اساساً در روایات آمده دعای امام عادل مستجاب است، وقتی به یک امام عادل اقتدا میکنی، امید است دعاهای او که برای تمام مأمومین هم هست، در حق تو بیشتر مستجاب شود.

با دعاهایی که در قنوت نماز عید فطر هست، انسان می فهمد که نماز عید فطر، زمان بارش بالاترین رحمت الهی است. هنگامی که به ما گفته‌اند: مکرر در قنوت نماز بگویید ««خدایا هرچه به پیامبر(ص) و خانوادۀ پیامبر دادی، به من هم بده»»، حتما خدا می‌خواهد و آماده است که همه اش را مستجاب کند. غرض این دعای با عظمت در جایگاه با عظمت نماز عید فطر مصلی، که مورد عنایت خاص حضرت ولی عصر(عج) است به استجابت نزدیک‌تر است. چرا این نماز مورد عنایت خاص حضرت ولی عصر(ع) است؟ چون امید تمام مؤمنان مظلوم است و اقتدار امام و امت در این سرزمین، مقدمۀ نجات بشریت است.

________________________

توضیح: کسانی که در شهرهای دیگر هستند و توفیق شرکت در نماز پشت سر نایب امام زمان(ع) را ندارند، طبق فتوای مقام معظم رهبری و آیت الله بهجت، بهتر و مطابق با احتیاط این است که به جای برگزاری نمازهای متعدد، با شرکت در نماز عیدفطرواحد پشت سر امام جمعۀ شهر، شکوه نماز عید را افزایش دهند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 نوشته شده در چهارشنبه 16 تیر 1395 ساعت 02:57 | آخرین ویرایش در - ساعت -